Hejsan gott folk!
Jag hade tänkt och berätta för er hur min axel skada gick till och om ni har några förslag hur jag ska fortsätta träna vidare!
------------------------------------------------------------------------------------
Det var i början av Oktober när jag hade precis börjat träna som bäst. Det var då jag hade märkt att min muskler hade börjat röra på sig.
Men så hände det något som har förstört träningen det här senaste halv året.
Jag stog med en kompis och tränade med vikter med min högra arm. Som vi brukade göra. Men efter ungefär 1 vecka senare började jag känna att det drog i axlen av något slag. Men det tänkte väl inte jag på och fortsatte veckan som vanligt. Men sen senare började det bli värre och värre.
Min flickväns mamma jobbar med akupunkter så jag frågade om hon kunde hjälpa mig. Hon satte in nålar i axlen men det hjälpte bara för stunden sen kom det tillbaka igen.
Det knackar till varje gång jag lyfter armen och dra ner den.
Är det någon som kan ge förslag? Jag vill verkligen börja träna igen! Jag skulle precis börja md gym men det blev ju inte av efter axel skadan!
Tack för hjälpen där ute!
Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!