Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Codex fel vlc

Skapad av Kissimurra, 2010-06-15 12:54 i Mjukvara & Operativsystem

554
5 inlägg
0 poäng
Kissimurra
Visningsbild
P 30 Umeå Hjälte 3 761 inlägg
0
okej...jag har dragit ner Prince of Persia, men när jag startar filmen så står det Codec error:Use Windows movie player, men det funkar inte när man kör den via wmp ändå... Har ni något tips på hur man kan fixa det? Har VLC och den har väl istortsätt alla codecs som behövs?

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

tchomaz
Visningsbild
Hjälte 2 088 inlägg
0

Svar till Kissimurra [Gå till post]:

chansar på att den är fake, ladda ner en annan release isåfall

Kissimurra
Visningsbild
P 30 Umeå Hjälte 3 761 inlägg
Trådskapare
0

Svar till tchomaz [Gå till post]:

jahopp, oki :)

Ingen status

Tuniz
Visningsbild
P 33 Täby Hjälte 223 inlägg
0

Svar till Kissimurra [Gå till post]:
är ganska säker på att tchomaz har rätt, kommer förmodligen länkas till en internetsida / utnyttja ett hål i WMP och ge dej virus ifall du startar den ta bort filen asap i alla fall.


Kissimurra
Visningsbild
P 30 Umeå Hjälte 3 761 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Tuniz [Gå till post]:

hehe, det kom faktiskt upp en sida, men den fick inte internet återkomst, så jag fick inget virus. Har tagit bort filen

Ingen status


Forum » Datorer & IT » Mjukvara & Operativsystem » Codex fel vlc

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons