Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Lagg-medieval total war 2

Skapad av Golvmopp, 2010-06-22 13:31 i Dator- & TVspel

230
1 inlägg
0 poäng
Golvmopp
Visningsbild
P 32 Örebro Hjälte 2 140 inlägg
0
Jag var sjuk för några veckor sedan och fick ett ryck att börja spela MTW 2 igen då jag hade tid. För någon vecka sedan så började det smålagga när jag körde battles, det frös en sekund, funkade en sekund osv.
Det försvann efter ett tag (antagligen efter att jag har startat om spelet/datorn).
Idag hände då samma sak igen, fast värre. Det fryser i 1-2 sekunder och sedan funkar det kanske en halv sekund vilket är riktigt drygt. Jag vill ju inte starta om datorn/spelet när jag är mitt i en fight om mitt käraste Milan.

Någon som vet vad detta underligga lagg beror på?

Min dator är ett år gammal med följande speccs:
Processor: AMD Phenom II X4 955 (3.2 Ghz)
Minne: 8 GB RAM
Grafikkort: NVIDIA GeForce GTX 260

Ge mig en status!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!


Forum » Fritid » Dator- & TVspel » Lagg-medieval total war 2

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons