Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

World of warcraft hänger sig

Skapad av ischteek, 2011-08-04 12:59 i Dator- & TVspel

1 060
4 inlägg
0 poäng
ischteek
Visningsbild
P 28 Göteborg Hjälte 492 inlägg
0
Hejsan!
När jag spelar World Of Warcraft så om jag joinar en instance så laggar det när jag går i combat... Då måste jag starta om WoW och så händer det samma sak igen om jag går i combat, detta har aldrig inträffat förrens nu D: Någon som vet nåt?

Ren jävla ångest

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Whatupdawg
Visningsbild
P 34 Hjälte 527 inlägg
0

Svar till ischteek [Gå till post]:
stäng av alla addons som har med combat o göra

oskkan
Visningsbild
P 32 Linköping Hjälte 3 334 inlägg
0

Svar till ischteek [Gå till post]:
It's a sign!!

Sluta spela WoW?


Shaving is only for men who swim in the olympics.

grrau
Visningsbild
F Hjälte 400 inlägg
0

Svar till ischteek [Gå till post]:
det laggade för mig med, men jag testade att stänga av tex recount addonet så blev det mycket bättre.
om man kollar på datorskärmen nere vid väskorna så ser du latency där, det ska hellst inte vara över 100 (som jag har fattat det, jag är ingen datakunnig människa) och om du stänger av nåt addon så brukar det sänkas. det gjorde det för mig iallafall

i ain't your friend, palooka


Forum » Fritid » Dator- & TVspel » World of warcraft hänger sig

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons