Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Håret efter vaxning

Skapad av Borttagen, 2010-09-18 15:17 i Kläder & utseende

831
2 inlägg
0 poäng
sansolo
Visningsbild
Hjälte 23 inlägg
0
Både tjejer och killars svar är välkomna.

Har tänkt och börja vaxa vissa delar på kroppen.

Så nu av era erfarenheter, hur blev håret efter ni vaxat?

Vissa tjejer vaxar armarna ju. Jag undrar hur det blev när håret kom ut igen? Blev håret mer, tjockare, fulare eller whatever när det växte ut igen? eller är ni helt nöjda med att vaxa istället för att raka?

Och killar brukar vaxa bröstet och andra delar hur blev det med er? Blev behåringen bara värre eller växte håret ut som det var innan?

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Pitiful_Mortal
Visningsbild
Hjälte 6 114 inlägg
0
Behåringen ska tydligen bli mindre och finare efter man har vaxat. Särskilt efter man vaxat flera gånger.
Det är det jag har hört i alla fall. c:

.. and that's the way the cookie crumbles.


Forum » Livet » Kläder & utseende » Håret efter vaxning

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons