Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Kärlekens curry (egen trash/pop(?) låt)

Skapad av MrDorchable, 2010-08-11 22:13 i Musik

1 012
4 inlägg
0 poäng
MrDorchable
Visningsbild
P 30 Kungälv Hjälte 682 inlägg
0
http://www.youtube.com/watch?v=4LWTTwTsZag



Kommentera vad ni anser bör förbättras vad gäller inspelningen, instrumenten, mixningen, gitarren osv.

Cheers!

Att måla över mögelfläckarna får inte problemet att försvinna.

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Hamsterpizzan
Visningsbild
P 33 Tullinge Hjälte 2 711 inlägg
0

Svar till MrDorchable [Gå till post]:

fan fick en chock när du börja spela elgitarr xD kanske ska försöka tajma lite bättre när du börjar och när du slutar spela det kännes även som om gitarren bara fick strömavbrott :P

8================3 is th my internetpenis

MrDorchable
Visningsbild
P 30 Kungälv Hjälte 682 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Hamsterpizzan [Gå till post]:

Haha, förstår precis vad du menar ;)

Att måla över mögelfläckarna får inte problemet att försvinna.

Rezzzi
Visningsbild
P 31 Hjälte 243 inlägg
0

Svar till MrDorchable [Gå till post]:

alldeles för mycket drive på gitarren och basen överröstar det mesta annat. Lägg även en lång ton till när gitarren ska sluta och fade på den(fadea in också)

Kasta inte bäver i...


Forum » Fritid » Musik » Kärlekens curry (egen trash/pop(?) låt)

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons