hej. jag vet inte varför men jag är rädd för att träffa nya människor. som gemensamma vänner, såna som jag känner genom internet och msn men som jag aldrig har träffat. dessa människor är jävligt utseende fixerade, ytliga och så. är rädd för att någon av dom ska döma och börja snacka skit eller vara otrevliga. jag är inte så jävla utseende fixerad, sminkar mig inte och min klädsel är den tjejigaste. är mig själv helt enkelt för någon annan kan jag inte vara. har senaste tiden suttit hemma och inte träffat någon alls men det har tagit mer skada än nytta och mina vänner har fått en större umgängeskrets. ni kanske undrar varför jag ens ska träffa och lära känna dessa nya människor? saken är ju den att jag kommer att göra det förr eller senare, går ej att undvika.
jag har riktigt bra självförtroende faktiskt, är älskad av dem jag känner osv, sägs att jag har humor men just dessa ytliga människor känns helt galet. alla dessa är riktigt trevliga på msn, internet, facebook och dylikt men i verkligheten kommer det vara en hel annan saga som sagt.
så vad ska göras? några tips? hur övervinna denna sociala fobin? klär mig inte som alla andra tjejer och sminkar mig inte alls
Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!