Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Söker efter filmtitel

Skapad av Borttagen, 2010-07-20 17:27 i Film & Kultur

1 610
5 inlägg
0 poäng
oxfordcomma
Visningsbild
P Hjälte 111 inlägg
0
Jag försöker komma på titeln till en film jag såg för ett tag sedan, det jag minns är att den handlar om en man som blir tar ett telefonsamtal i ett telefonbås mitt i en stad, och han får inte lägga på, jag tror han blir skjuten då eller vad det nu var, och han får inte säga varför han inte kan lägga på till någon.
Under filmen börjar folk komma dit och dem blir arga för att han inte lägger på, och till slut kommer även polisen dit och det blir en jättestor grej av det.

Jag har för mig att den kan heta något som telefone booth men jag hittar verkligen ingenting, och jag skyller också på Lady Gaga och Beyonce för det går inte längre att hitta någon annan "telephone" än deras låt i google :)

Jag är tacksam för svar!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Nicke
Visningsbild
P Hjälte 2 820 inlägg
0

Svar till oxfordcomma [Gå till post]:

Filmen heter Phone Booth. :)

http://www.imdb.com/title/tt0183649/

Ingen status

oxfordcomma
Visningsbild
P Hjälte 111 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Nicke [Gå till post]:

Haha jag var så nära, men tack så mycket!

Nicke
Visningsbild
P Hjälte 2 820 inlägg
0
Svar till oxfordcomma [Gå till post]:

Jag kom själv inte ihåg namnet på filmen, men jag vet att Kiefer Sunderland spelar killen som ger ut alla instruktioner till killen i telefonhytten. :)

Ingen status

Wiseguy
Visningsbild
P Iggesund Hjälte 1 083 inlägg
0

Svar till oxfordcomma [Gå till post]:

Den filmen gillar jag sjukt mycket. Men eftersom du redan fått svar så är det ju onödigt att skriva det igen^^ Så det här inlägget var mer för att visa att jag tycker filmen är bra.. yeah.

Ingen status


Forum » Fritid » Film & Kultur » Söker efter filmtitel

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons