Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Tatuerar i Örebro

Skapad av Borttagen, 2010-07-23 17:45 i Mellan Himmel och Jord

660
4 inlägg
0 poäng
Adas
Visningsbild
Hjälte 4 inlägg
0
hejsan!
Jag o en kompis har pratat ett tag om att tatuera oss. Båda hade tänkt göra ett litet kina tecken, jag vid foten och hon vid höften. Storleken ca. 3x3 cm, i svart.
Nån som vet vad det skulle kosta och nått ställe där man kan ta om man är 15..?

Ni som bara vill säga att vi kommer ångra oss kan lika gärna gå för vi vet redan att den risken finns...

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Lordkrall
Visningsbild
36 Hjälte 5 907 inlägg
0

Svar till Adas [Gå till post]:
Betvivlar rätt starkt att ni kommer hitta ett ställe som gör det där det är såpass billigt så att ni har råd med det :)


Oh it's sweet how the Darkness is floating around!| 12/10 -Kralldagen

eye
Visningsbild
P 32 Örebro Hjälte 1 637 inlägg
0

Svar till Adas [Gå till post]:

Tror inte det finns särskilt många seriösa tatuerare som tatuerar på folk under 18 utan målsmans tillstånd(om ens det), har du det?

Jättemycket status

Myssen
Visningsbild
P 31 Bromma Hjälte 5 291 inlägg
0

Svar till eye [Gå till post]:

Finns inte många tatuerare som tatuerar MED målsmans tillstånd. I stort satt ALLA Seriösa kräver att man är 18 år.

"Boo-fucking-hoo. Tänker inte tycka synd om dig, din lilla elaking." (ಥ﹏ಥ)


Forum » Mellan Himmel och Jord » Tatuerar i Örebro

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons