Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!

Hur slickar jag min tjej bäst?

Skapad av Anonym, 2008-08-03 20:44 i Sex & Sinne

20 297
38 inlägg
3 poäng
Sex och blandat
Anonym
Visningsbild
Sex & Sinne bot
3
Den här frågan kommer från en anonym medlem och är besvarad av våra kunniga sexperter.
Besök Sex och Sinne här om du vill ställa en fråga anonymt också!
Hej! Jag är väldigt ny på det här med sex och jag undrar hur jag på bästa sätt slickar min tjej. Liksom, jag vet inte riktigt hur jag ska göra. Tack i förhand! /Tim

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Entrero
Visningsbild
P 40 Hjälte 1 538 inlägg 238 svar i S&S
0
Hejsan Tim! Det är en bra fråga. Jag kan ge dig samma tips som ger till alla som frågar. Om du någonsin har sett en porrfilm så ser man hur skådespelarna sticker ut tungan väldigt långt som en spets och drar med tungan upp och ned. Precis som allt annat porr så har det väldigt lite att göra med verkligheten. Det är väldigt obekvämt att sticka ut tungan på det viset och det är faktiskt inte jätteskönt för tjejen när man gör det på det viset.

Testa att göra så här istället: Slicka dig själv i handflatan. Gör det först som så jag beskrev nyss, att du håller tungan långt ut och formar till en spets medan du slickar. Du märker nog att det känns väldigt hårt mot handflatan och att du snabbt blir trött i tungan.
Testa nu istället att slicka i handflatan fast använd hela tungan platt istället. Du borde märka omedelbart att det blir mycket fuktigare och mycket mjukare för att inte säga skönare.

En fingervisning på vägen kan vara att du borde väldigt försiktig med tänderna. De är väldigt hårda och det är inte så skönt om de skulle komma åt något känsligt.
Utöver de här små tipsen så testa dig fram. Alla tjejer tycker om olika saker och din tjej vet bäst hur hon vill ha det.
Försök att kommunicera med henne med lätta frågor såsom "där?" "hårdare?" "mjukare?" så guidar hon dig förhoppnings dit hon tycker att det är skönt.
Trots allt vet hon ju bäst hur var det är skönast enligt henne!

MVH Magnus

Inget gör mig så smickrad som att bli kallad för syndare.

Jocke
Visningsbild
P 37 Hjälte 170 inlägg
0
Fråga henne, hon vet bäst vad hon gillar, alla tjejer gillar säkert olika, fråga, precis som hon ska kunna fråga dig.
strawberryglow
Visningsbild
F 33 Örebro Hjälte 26 inlägg
0
fråga henne vad hon gillar :)

Rawr*

opptill
Visningsbild
36 Hjälte 1 005 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:
Ett sätt att göra det lite extra gutt är att du liksom suger in klitan med läpparna och på sätt lättare kommer åt den. Med andra ord så bildar ett visst "sug" mot klitan i munnen. Sedan gör tungan resten.


strawberryglow
Visningsbild
F 33 Örebro Hjälte 26 inlägg
0

Svar till opptill [Gå till post]:



så skönt är de inte :O

Rawr*

opptill
Visningsbild
36 Hjälte 1 005 inlägg
0

Svar till xXbarbieBlondXx [Gå till post]:
Men man ska ju göra det varsamt. Sen är det från tjej till tjej, givetvis. Och upptill (opptill) killen ^_^


SmultronIssa
Visningsbild
F 37 Hjälte 28 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:



ensak som ingen kille gjort på mig utan att ja behövt säga d e att suga på klitoris, slicka på den o så, va inte hela tiden i fitthålet.. boring

dessutom om du vill att hon ska få orgasm utan att fejka den, kör på klitoris säger ja bara, för om vi tjejer har svårt att få orgasm genom att bara bli knullade, hur ska vi då få d genom en tunga på två cm O_o
Tricks
Visningsbild
P Hjälte 341 inlägg
0
Nu vet jag just inte vad som är skönt eftersom jag inte är flickzor :)

Man kan kolla på diverse sexleksaker, vilka som är populära och vilka som ger resultat, eftersom jag är en nyfiken jävel brukar jag gärna fråga kvinnor som råkar i mitt umgänge, vad dem kör med leksaker.. En populär är en slags fjäril som spänns fast med en sele, då det sitter en vibrator som stimulerar klitoris.

Då kan ju jag nu bara tänka, eftersom den här leksaken verkar rätt så framgångsrik, att klitoris is the way to go, så jag drar då parallellen till att försöka stimulera klitoris, och inte bara med spetsen av tungan då. Samtidigt som man försöker sig på det här går det faktiskt att fråga, om man tycker det är för rakt och pinsamt så kan man med lite list få ur det ur henne ändå!
SmultronIssa
Visningsbild
F 37 Hjälte 28 inlägg
0

Svar till Tricks [Gå till post]:



precis va ja sa ju :P o ändå är det typ inga killar som vet detta :P hoppas alla mina framtida ligg ser detta nu *ber*
Tricks
Visningsbild
P Hjälte 341 inlägg
0

Svar till SmultronIssa [Gå till post]:

hah xP håller tummarna förej.

sengstr
Visningsbild
P 38 Hjälte 9 inlägg
0
En annan variant är att göra gamla hederliga ABC tricket..
slicka runt klitoris och kör Alfabetet.. a till Ö..
Brukar funka väldigt bra!
SmultronIssa
Visningsbild
F 37 Hjälte 28 inlägg
0

Svar till sengstr [Gå till post]:



haha fy fan va ja skulle skratta när ja helt plötsligt känner att d känns som att du gör ett G med tungan.. "Hm.. haha jamen han gör ju ABC fan va pinsamt" Ja skulle bli torr direkt (förrutom ditt slajm med tungan då) och ja skulle aldrig för mitt liv få orgasm :P
sengstr
Visningsbild
P 38 Hjälte 9 inlägg
0
jag tror faktiskt inte det känns. Ingen tjej jag haft har klagat iaf! och de har fått orgasmer som aldrig förr.. Tänker man inte på det så tror jag du det är skönt också ;)
SmultronIssa
Visningsbild
F 37 Hjälte 28 inlägg
0

Svar till sengstr [Gå till post]:



haha okej, men har du aldrig typ börjat staka dig då? typ a,b,c,d,e..e,.. elle e d k nu.. k,l,m,.. nej men hmm.. O_o

xD
ddya0
Visningsbild
Hjälte 1 460 inlägg
0
Svar till SmultronIssa [Gå till post]:
HAhahaha, det hände mig en gång xD fick ett tips om att alfabetet skulle vara skönt, så jag testade det på min dåvarande tjej.
Så när jag håller på med alfabetet där så tappar jag bort mig runt O och försöker lista ut vad som kommer efter det, och duvet vi killar och två saker samtidigt, så jag råkade sluta slicka och tänkte istället, och hon frågar såklart varför jag slutade, och jag säger "Vad kommer efter O?", det slutade med skratt. :(
Det är inte alltid lätt :(


sengstr
Visningsbild
P 38 Hjälte 9 inlägg
0
haha.. ;)
men hon tyckte om det iaf? :)

SmultronIssa
Visningsbild
F 37 Hjälte 28 inlägg
0

Svar till Darkey [Gå till post]:



hahaha xP ja visste att något sånt kan hända när d gäller er killar xD !!! fan va roligt.. JAG tror inte ja skulle gilla d men d finns så många tjejer där ute som inte e så värst... petiga? så d funkar säkert :P
ddya0
Visningsbild
Hjälte 1 460 inlägg
0

Svar till SmultronIssa [Gå till post]:
Hahahah, ärsch, jag körde aldrig mer den där taktikten, spontant slickande och naffsande var bättre =D
Men vi varj u tillsammans, händer ju många tabbar då ju, bara före ska man ju inte göra slut med sin partner :) alltid kul med lite tabbar inom sexlivet också ju, livar ju upp allting lite mer : D


zero_iq
Visningsbild
P 34 Hjälte 22 inlägg
0
Entrero satte nog det mesta.. men även att konsentrera dig på området runt klitoris , inte direkt på men lek med området runt klittan och gå inte ner och stoppa in tungan i fittan .. för där kommer hon vilja att du pullar henne...

sen får du va väldigt nöjd för hon kommer komma i ansiktet på dig
zero_iq
Visningsbild
P 34 Hjälte 22 inlägg
0
http://wiki.answers.com/Q/How_do_you_perform_oral_sex_on_a_woman
snor_ida
Visningsbild
F 33 Söderhamn Hjälte 1 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:

Asso jag vet inte hur hon e men jag gillar snor :)

kramis

Mackan
Visningsbild
P 35 Arboga Hjälte 879 inlägg
0
Som de flesta säger - Fråga henne!

Eller så säger du som det är, att du är inte riktigt vet hur man gör och att hon ska hjälpa dig...
Jazz
Visningsbild
P 34 Tungelsta Hjälte 3 858 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:

Med tungan !

ABC är överskattat , som någon skrev tidigare så märker tjejen direkt vad man håller på med , och det slutar oftast i asgarv .
...
Och ingen orgasm .

Skägg och läppstift. Läsa bibeln baklänges och dricka sur mjölk.

Borttagen
Visningsbild
P 33 Hjälte 238 inlägg
0
Om du inte vågar fråga eller om hon inte vågar svara (?) på hur hon vill ha det så kan du lyckas list ut det ändå. Slicka i en "cirkel" lr hur du vill. Men lägg på minnet den punkten där hon stönar till lite extra eller börjar andas tyngre. Sen när du märker att hon håller på att komma så är det bara att återgå till den puntken-rna. Funkar på min tjej, hon brukar komma när jag slickar. Om hon nu inte fejkar :P
sportdrink
Visningsbild
P 39 Arboga Hjälte 12 inlägg
0
Den bästa tekniken är nog att man kör lite glupskt men ändå mjukt o känsligt, sen om du är ny till din flickas kön så borde man faktiskt utforska de, även om de låter sjukt, men alla tjejer har faktiskt olika.

Ha en god verbal kommunikation mellan varann, alltså lyssna på varann, andas intensivare, kanske stöna eller kvida är ju ett gott tecken på att det går bra.
Om hennes sköte rinner av sav, svullnar upp och öppnar sig för dig,
det är även också ett gott tecken på att det går bra.

Ha ett förspel, bara lite kyssar på munnen lr bara smek på låret vad som helst, gå inte bara rakt på sak,
Egga henne långsamt, det kan ta tid innan man verkligen vill.

Kom även ihåg att det inte bara är ett sätt som är rätt,
det som funkade igår kanske inte funkar idag.

Variera på hur du gör, tungan upp och ner, sidled, in med den, VARIERA!!!!

Sen finns det vissa tjejer som har ett speciellt sätt som är EXTRA ( de verkligen är ngt extra ) sätt som ger hon en längre orgasm än vanligt,
Du kan göra som du gör med en glass:
Slicka henne som om hon vore en glass. Långa, breda njutningsfulla tungsvep - gärna över hela hennes blygd, så du stimulerar alla nervändar i området runt könet. Få henne att känna att du njuter av henne som en mumsig dessert.

Samtidigt för att stimulera G-punkten vilket gör det ännu lite mysigare kan man använda fingrarna, för er som itne vet vart G-punkten sitter så sitter den i höjd med hennes klitoris, rikting frammåt,
Vissa tjejer vet inte själv vart hennes G-punkt ( Igentligen G-fläck eftersom det mer är som en fläck ) så ha det som ett gemensamt "projekt" att hitta den. När ni hittat den ska du massera på knottriga områden- ömsom hårt, ömsom mjukt.


Sen kan du alltid låte henne vara domenant , ha lite rollspel, domenera varann, bind varandra ( använd mjuka saker som t.ex gardiner, bind dom inte för hårt så ni lätt kommer ut och så de inte skaver )

Och det är inte bara tekniken som spelar roll, om ni har med stön och lite mer upphetsade andningar ( som de oftast blir auto. ) så blir det ännu mysigare.

Men kom ihåg, klitorisen är nöstan dubblet så känslig som killens .

Om ni vill förstärka den OCH förlänga så ska ni precis innan tjejens orgasm börja gör mkt MKT mjukare och långsammare så blir den garanterat längre, skönare och starkare.
Jere
Visningsbild
P 31 Hjälte 3 216 inlägg
0

Svar till Anonym [Gå till post]:

Med tungan skulle jag föreslå‽

I'm an egocentric masochist with a sadist's point of bleak.

marren4_5
Visningsbild
Hjälte 5 inlägg
0

Svar till Entrero [Gå till post]:



att slicka fitta smaka det äkligt eller ska det smaka i huvudtaget??
wyndiee
Visningsbild
F 38 Billesholm Hjälte 3 inlägg
0
Många killar här har kommit med väldigt bra synpunkter :D och jag håller med fråga henne vad hon tycker om och var uppmärksam på var hon stönar till lite extra.
Men för att vara ärlig, och tror nog de flesta tjejer håller med mig, att mitt under själva slickningsakten vill absolut inte jag bli frågad om det är skönt och vad ska han göra. Prata inte med mig om det inte är för att säga hur underbar jag är eller hur mycket jag betyder för dig. Låt mig ligga och njuta! ett tips är faktiskt att ha ena handen fri och hålla henne i handen. När det gör ont, är det skönt! Däremot efteråt är det helt okej att fråga på och disskutera fram olika sköna förslag!
Borttagen
Visningsbild
Hjälte 6 inlägg
0

Svar till Borttagen [Gå till post]:



Tack! Nu kan jag sexa.

Forum » Livet » Sex & Sinne » Hur slickar jag min tjej bäst?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons