Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Uppgradera datorn

Skapad av Zell, 2011-10-27 19:37 i Datorer & IT

480
3 inlägg
0 poäng
Zell
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 1 663 inlägg
0
Godkväll.
Jo jag skulle vilja uppgradera min dator, saken är att jag är helt värdelös på datorer. Kan inte ett piss. Vet inte vad som är bra/dåligt osv.
Men köpte min dator för 2 år sedan, arbetsdator för 8000 typ. Fujitsu.
Alla spel funkar på den, och använde "Can you run it" För att se om jag kunde köra BF3, kunde det tydligen.

Aja, detta är iaf vad jag har i burken, tror jag.
GeForce GT 220
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz

Använde can you run it igen för kolla..
Men min budget ligger på runt 4000, bara för att uppgradera så det kanske klarar BF3 rätt bra på medel? Eller nått.
Datorn dör också om jag inte har den vänd mot rummet. Fast kan vara för det är rätt dammig eller?
Vill ha nytt chassi också!

Ingen status

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

lurredurre
Visningsbild
P Hjälte 2 107 inlägg
0


Hej!

Zell
Visningsbild
P 29 Stockholm Hjälte 1 663 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Hurulv [Gå till post]:
Oj missade helt, ursäkta!

Ingen status


Forum » Datorer & IT » Uppgradera datorn

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons