Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Nageltrång!

Skapad av Borttagen, 2010-01-27 12:49 i Mellan Himmel och Jord

914
6 inlägg
0 poäng
HoNtroll
Visningsbild
P 31 Rättvik Hjälte 18 inlägg
0
hur får jag bort mitt nageltrång?!?!?!

jnhgjg

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Steampirate
Visningsbild
P 37 Bromma Kapten 1 046 inlägg
0
Hugg av tån?

Alternativt gå till en läkare och få det fixat.

http://seriouslyforreal.com/seriously-for-real/99-life-hacks-that-could-make-your-life-easier/,

HoNtroll
Visningsbild
P 31 Rättvik Hjälte 18 inlägg
Trådskapare
0

Svar till the_pirate [Gå till post]:

vill gärna undvika att hugga av tån, och det känns lite fail att gå till en läkare för ett nageltrång

jnhgjg

FotSladd
Visningsbild
F 32 Huskvarna Hjälte 907 inlägg
0

Svar till HoNtroll [Gå till post]:
jag tror inte det är fail att gå till läkaren med nageltrång. men du kan ju gå till vårdcentralen först alt. skolsköterskan.


Jag är fin i Smulias lolitakläder :*

Sneakhugger
Visningsbild
P 34 Södertälje Hjälte 547 inlägg
0

Svar till HoNtroll [Gå till post]:

Gå till din husläkare eller nått. jag har haft nageltrång 5ggr :P, båda stortårna. det läker inte av sig själv så lätt så bedövning, klipp klipp, dra dra, bandage klart ^^

LAWL

Steampirate
Visningsbild
P 37 Bromma Kapten 1 046 inlägg
0

Svar till HoNtroll [Gå till post]:

Well, det är ganska omständigt att göra det på egen hand, så absolut lättast är att söka upp någon med medicinsk utbildning. Så som skolsköterskan eller läkare.

http://seriouslyforreal.com/seriously-for-real/99-life-hacks-that-could-make-your-life-easier/,


Forum » Mellan Himmel och Jord » Nageltrång!

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons