Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Facebook lagg?

Skapad av Borttagen, 2010-01-27 21:12 i Fritid

2 669
13 inlägg
-1 poäng
snoobe
Visningsbild
P 31 Hjälte 1 109 inlägg
-1
Hej har sedan igår fått ett meddelande på facebook. Det ligger på "huvudsidan" om ni fattar. Så här lyder meddelandet.

Vänligen läs detta!
Warning

Rydych wedi creu tudalen sy'n torri'n Telerau Defnyddio. Mae tudalen Facebook yn bresenoldeb unigryw a ddefnyddir at ddibenion busnes neu hyrwyddo'n unig. Ymhlith pethau eraill, ni chaniater tudalennau sy'n atgas, yn fygythiol neu'n anweddus. Rydym hefyd yn dileu tudalennau sy'n ymosod ar unigolyn neu grŵp, neu rai sy'n cael eu creu gan unigolion heb awdurdod. Os yw'ch tudalen wedi'i dileu am un o'r rhesymau hyn, ni chaiff ei hadfer. Gall parhau i gamddefnyddio nodweddion Facebook olygu colli'ch cyfrif yn barhaol.

Os oes gennych unrhyw gwestiynau neu bryderon, gallwch edrych ar y telerau sy'n ymwneud â thudalennau Facebook yn http://www.facebook.com/terms_pages.php.



Grubblar nu på vad detta kan vara. Det finns en liten ruta som man kan bocka i. Där står det "Jag bekräftar att jag har läst den här informationen"

Ska man kryssa i denna rutan eller vad är detta för skit.

Tacksam för svar :)

Skriv om ni vill ha camsex!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Iskall
Visningsbild
P 94 Trosa Hjälte 199 inlägg
0

Svar till snobe [Gå till post]:

Google, Google, Google och http://www.google.se

the future has been cancelled due to lack of interest

H473
Visningsbild
P 30 Forshaga Hjälte 2 049 inlägg
0
Svar till snobe [Gå till post]:
Enligt Google är det walesiska och betyder följande:

Visa romanisering
Du har skapat en Användarvillkor sida skära användarvillkor. Facebook sida har en unik närvaro och användas för kommersiella ändamål eller befordran bara. Bland annat chaniater vi sidor hatiskt, hotande eller obscent. Vi utgår också sidor som attackerar en person eller grupp, eller de som skapas av personer utan tillstånd. Om sidan har raderats efter en av dessa skäl kommer inte att återställas. Facebook kan fortsätta att missbruk av funktioner innebär förlora ditt konto permanent.

Om du har några frågor eller funderingar kan du titta på villkor som innebär http://www.facebook.com/terms_pages.php Facebook sidor.


Hoppas att det hjälpte.

Rippe
Visningsbild
P 34 Örby Hjälte 2 155 inlägg
0

Winner, winner. Chicken Dinner

snoobe
Visningsbild
P 31 Hjälte 1 109 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Hejt [Gå till post]:

What the F. Aja tack för hjälpen

Skriv om ni vill ha camsex!

snoobe
Visningsbild
P 31 Hjälte 1 109 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Rippe [Gå till post]:

Men jag har inte gjort något sådant. Skummt. Aja whatever. Men ska jag kryssa i rutan "Jag bekräftar att jag har läst den här informationen."?

Skriv om ni vill ha camsex!

poppe
Visningsbild
P 32 Göteborg Hjälte 1 358 inlägg
0

Svar till snobe [Gå till post]:

ja.

VA?

Rippe
Visningsbild
P 34 Örby Hjälte 2 155 inlägg
0

Svar till snobe [Gå till post]:

Tyckte över huvud taget att det var skumt att det inte stod på engelska i meddelandet. Men bocka du i.

Winner, winner. Chicken Dinner

snoobe
Visningsbild
P 31 Hjälte 1 109 inlägg
Trådskapare
0

Svar till Rippe [Gå till post]:

Det va det som jag också blev lite misstänksam över. Känns ju lite skumt att skicka ut ett medeland på Walesiska. Okej då gör jag så heh

Skriv om ni vill ha camsex!

softcore-man
Visningsbild
P Hjälte 3 068 inlägg
0
säkert en physing hemsida xD

fo scho


Forum » Fritid » Facebook lagg?

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons