Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Priv server ;)

Skapad av Borttagen, 2010-03-02 14:01 i Dator- & TVspel

664
7 inlägg
0 poäng
farfarbambi
Visningsbild
30 Sollentuna Hjälte 174 inlägg
0
Tja, jag har gjort liknande trådar förrut, men har aldrig fåt något bra svar.

Jag har tröttnat på retail, då min guild har blivit för seriös sedan ICC kom ut. jag började PvPa igen när s8 kom ut, vilket jag inte har gjort så mycket sedan season 5. men det e inte så kul som det var på den gamla goda tiden. jag hatar att blizzard gör om allt hela tiden. jag saknar "world pvp".

NU TILL SAKEN!! jag har sån jävla lust att hitta en TBC eller en Pre-TBC server att köra på, since wow har börjat suga otvättad apsnopp och jag fortfarande älskar sjävla spelet i sig. någon som vet en (helst pre tbc) server jag kan köra på utan att behöva avinstallera patchen? tack på förhand. PS! mage och rogue får inte va buggat, jag vill inte byta class. :) peace

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

nax
Visningsbild
P 33 Norrköping Hjälte 2 889 inlägg
0

Svar till farfarbambi [Gå till post]:

Anledningen att du inte fått bra svar är väl för att det tar ca 40sekunder att googla "WoW private server pretbc" Sen om Rogue och Mage inte är buggade kan man ju inte garantera. Bara att prova sig fram.

Anus i en påse

farfarbambi
Visningsbild
30 Sollentuna Hjälte 174 inlägg
Trådskapare
0

Svar till NaX [Gå till post]:

Du tror helt seriöst att jag inte har googleat? jag har hållt på den senaste veckan, hamsterpaj e typ en "last resort". har inte fått tag på en enda som funkar i patch 3.32

farfarbambi
Visningsbild
30 Sollentuna Hjälte 174 inlägg
Trådskapare
0
jag har hittat en som verkar funka, ska bara testa den nu. sen om den håller är ju bara att vänta och se.
Jolls
Visningsbild
30 Hjälte 3 182 inlägg
0

Svar till farfarbambi [Gå till post]:

Oh god..
Du kommer förmodligen inte att hitta någon server som du kan spela pre -TBC på utan att avinstallera WotLK patcherna osv.
För att dom har ändrat så förfärligt mycket med talents, gear och allt möjligt den senaste tiden, och om alla skulle spela på olika patcher så skulle det inte gå ihop.

Sodium Hypobromite

Iglo_Glass
Visningsbild
P Alingsås Hjälte 1 031 inlägg
0


1000 inlägg 01:22 26/09/10, tog mig bara 5 år :)


Forum » Fritid » Dator- & TVspel » Priv server ;)

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons