Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Blanda d:fi med???

Skapad av Borttagen, 2010-05-08 17:06 i Kläder & utseende

1 646
8 inlägg
3 poäng
danneman123
Visningsbild
P Hjälte 47 inlägg
3
Tjo

har sökt runt lite på google och så och fick reda på att om man blandar D:fi med dax vax så håller håret grymt bra.
Fast dax vax är ju ett helvette att få ur håret så jag undrar om man kan blanda det med något annat.
för tillfället blandar jag D:fi med fudge.
Några tips på något annat grymt vax som gör så att håret är kvar på sin plats, som gärna går att tvätta ur också:)
(Vill inte bara använda D:fi för det blir aldrig snyggt då tycker jag, och inte fudge heller för den delen för den är inte tillräckligt stark)

Seriösa svar tack:)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

kycklingmacka
Visningsbild
P 30 Bålsta Hjälte 2 707 inlägg
0
Jag skulle blandat D:FI med typ urban lanza, identity eller REF. Blir jävligt bra :)

Ät gul snö, det kan vara öl.

Scrap
Visningsbild
Hjälte 1 081 inlägg
0
Ja, Jag själv kör med D:fi Blå och Lanzas Urban, det blir asgött :)

Ramslösa Mongo

hheneluuund
Visningsbild
P 30 Borlänge Hjälte 1 inlägg
0
D:fi grön funkar bra med dax vax, och D:fi gör även då så att dax blir lätt att tvätta ur, men det är inget man ska använda som håröm!

Det finns även ett slags pulver som jag testat för någon dag sen, det funka grymt bra tycker jag, men slipper det "kladdiga" håret, det kallas Dust it och jag tror det är schwatzkopfs produkt! :)

lycka till!
danneman123
Visningsbild
P Hjälte 47 inlägg
Trådskapare
0

Svar till hheneluuund [Gå till post]:

så att om jag blandar dax vax och d:fi så får jag lättare ut dax vaxet? låter grymt:) E Dust it ett hårt vax elr?

danneman123
Visningsbild
P Hjälte 47 inlägg
Trådskapare
0

kycklingmacka
Visningsbild
P 30 Bålsta Hjälte 2 707 inlägg
0
Svar till danneman123 [Gå till post]:

Japp, men ta mjukare än 505, den är för hård att blanda med enligt mig.

Ät gul snö, det kan vara öl.

danneman123
Visningsbild
P Hjälte 47 inlägg
Trådskapare
0

Svar till kycklingmacka [Gå till post]:

fast så länge det går att tvätta bort så är det nog lungt om det sitter hårt:)

Tack för tipsen btw:)


Forum » Livet » Kläder & utseende » Blanda d:fi med???

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons