Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Aldrig haft en tjej

Skapad av Borttagen, 2010-05-24 18:40 i Kärlek & Relationer

3 540
49 inlägg
-4 poäng
Anonymm
Visningsbild
Hjälte 1 inlägg
-4
Jag är anonym för detta är lite känsligt:P

Jag är 13 år och aldrig haft en flickvän, jag är väldigt blyg och så men är det normalt att aldrig haft en tjej när man är 13 år (går i sexan)

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

Tokugawa
Visningsbild
P Stockholm Hjälte 2 715 inlägg
0
Nej, du är utstött och kommer ta livet av dig så småningom -.-

OnT: inget onormalt med det...

Za rodinu, tovarishchi! ZA STALINA!

AnonymElefant
Visningsbild
F Dansant danstant 2 544 inlägg
0
Varför i helvete skulle det vara onormalt? Det finns de som hinner bli tjugo år innan de skaffar flickvän för första gången.
Sluta försök växa upp så fort >:

“I’m all outta my Bullshit Tolerance Juice, Uncle Fascist. So file those opinions under ‘shut the fuck up.’”

Ricia
Visningsbild
F 31 Hjälte 3 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:
Ja, det är väldigt normalt.


Suomipoika
Visningsbild
P 30 Rönninge Hjälte 2 732 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Öh, ja. Jag har aldrig haft en tjej! Du kan väl dra en slutsats baserat på din klass. Hur många tror du ärligt talat har haft flick/pojkvän?

Vill Du bli min 1000 besökare? | 95' och 11', år att vara stolt över :'D

_Ozzy_
Visningsbild
P 35 Örebro Hjälte 5 210 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Men shit pommesfritt... Många får inte sin första seriösa flicka förens man är i 15-16 års åldern -.-


Kom och klaga när du är 21....

Jag hette tidigare _Ozy_

LonnyLoLife
Visningsbild
P 35 Burträsk Hjälte 4 744 inlägg
0
Trots mina ytterst fördelaktiga externa attribut, min oemotståndliga charm samt min höga ålder har inte heller jag uppnått någonting som kan betraktas som ett förhållande. Emellertid är jag sämst.

Du är sannolikt dömd att bli som jag. Du kommer alltså bli en olycklig eremit.

Din mening är inte koherent. Den innehåller inte biceps.

lottenplays
Visningsbild
F 30 Hjälte 95 inlägg
0
Det är väldigt normalt. Ta det lugnt!

Jag hade inte min första riktiga kille för än jag gick i 8an.
Alla innan det var bara skit, man är inte redo för att ngå i ett förhållande när man är så ung.

Humbidumbidumdum

nax
Visningsbild
P 33 Norrköping Hjälte 2 889 inlägg
0
För att det antagligen bara går skabb i din klass. Vänta tills du börjar högstadiet. Då måste du knulla och skryta om det för klasskompisarna.

Anus i en påse

Jeklakanelbulle
Visningsbild
P 31 Hjälte 165 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Haha det är inget känsligt, folk är ändå inte mogna i din ålder. Lär aldrig bli nått seriöst endå. Sen finns det så många fler som aldrig haft flickvän efter 20 till och med. Du har god tid på dig pojk :)

IcyPride
Visningsbild
P 32 Göteborg Hjälte 31 inlägg
0
klart det är lugnt :P hellre det än en som alltid tar den närmaste bara :P

Just keep Smiling

SannaN
Visningsbild
F 32 Orsa Hjälte 28 inlägg
0
Ta det lungt grabben och njut av din barndom!1!!!11!
jajamensan4
Visningsbild
29 Hjälte 4 inlägg
0
Jag tycker att om du är missnöjd att du inte har nån flickvän, så skaffa dej en då!

Du anar inte hur många desperata tjejer det finns i den åldern, ragga upp nån , hångla och lev livet fyfan!

Ingen status

Junior
Visningsbild
P 32 Stockholm Hjälte 2 980 inlägg
0

Svar till lottenplays [Gå till post]:
Nja, vettefan om man är det när man går i åttan heller.

Jag var inte ens det i nian. Även om jag trodde det då :P

Är väl individuellt..

I'll take you around the Universe, and all the other places too.

Puzzle
Visningsbild
P 29 Hjälte 237 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Nja, jag går i 8:an och har inte haft någon direkt flickvän bortsett från trams i lågstadiet :p Sen är jag också för lat för att anstränga mig

Once when I was young, I flew on weightless wings.

Alex6501
Visningsbild
P 30 Farsta Hjälte 23 inlägg
0
de e bara att buga träna och jobba på din carm. så löser säg rästen

jag e inte full jag har pollenallergi

smultroncider
Visningsbild
F 28 Hjälte 86 inlägg
0
Gå inte runt och leta. Ta inte första bästa bara för att ha någon. Dagen då du träffar någon du verkligen vill bli tillsammans med någon kommer, tro mig. Njut av att inte ha ett skit med kärlek att göra, för kärlek är fasen inte alltid det lättaste.
ylva
Visningsbild
F 31 Uppsala Hjälte 2 699 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

jag hade inte varit tillsammans med någon när jag gick i 6an.
Var i slutet på sjuan någon gång tror jag som jag fick min första pojkvän. Eller ja. Någon gång i sjuan iaf

vem kan stoppa mig när jag bara rullar fram

Alex6501
Visningsbild
P 30 Farsta Hjälte 23 inlägg
0

Svar till AnonymElefant [Gå till post]:

men om du inte prövat dig fram när du e ung vad ska då hända när du träffar den rätta

jag e inte full jag har pollenallergi

AnonymElefant
Visningsbild
F Dansant danstant 2 544 inlägg
0

Svar till Alex6501 [Gå till post]:
Men man behöver inte börja pröva sig fram när man är 13 unga år. :>


“I’m all outta my Bullshit Tolerance Juice, Uncle Fascist. So file those opinions under ‘shut the fuck up.’”

Alex6501
Visningsbild
P 30 Farsta Hjälte 23 inlägg
0

Svar till AnonymElefant [Gå till post]:


AnonymElefant:3125350:


[svar:AnonymElefant:3125350]

jo men om man inte kan blir de ju svårt




[/svar]

jag e inte full jag har pollenallergi

Contagious
Visningsbild
F 30 Halmstad Hjälte 832 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:



Neej vad gulligt^^

Ja, det är fullt normalt.
Jag går i 9:an och inte ens hälften av killarna där har varit nära ett riktigt förhållande.
Du kan vara helt lugn ^^

The challenge is to be yourself in a world that is trying to make you like everyone else.

Roald
Visningsbild
P 37 Eskilstuna Hjälte 2 292 inlägg
0
So what? Det hade inte jag heller haft i din ålder. Inte en riktig flickvän iallafall. Du har sjukt många år på dig innan det blir konstigt.

Yo momma so fat, she broke the family tree.

twiggy_
Visningsbild
F 32 Göteborg Hjälte 574 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Jag fick min första pojkvän någon månad innan jag fyllde 15, och då fyller jag i November så det kändes som jag var sen med. Men allt beror la på om man blivit kär eller inte.

aliens exist!

jenkem
Visningsbild
P 32 Nacka Strand Hjälte 3 236 inlägg
0

Svar till Anonymm [Gå till post]:

Du har inte missat något :)

Slaget mos vinner aldrig

g00lan
Visningsbild
P 35 Eksjö Hjälte 316 inlägg
0
Bör du inte vara i sandlådan?
Passa på innan vuxenlivet kommer.
På min tid tänkte 13åringar inte på sånt. I alla fall inte seriöst:(

Hey, guess what has two thumbs and still doesn't give a crap?

NKL
Visningsbild
P 36 Mölndal Hjälte 258 inlägg
0
Svar till Anonymm [Gå till post]:
Hej, "anonymm".

Många passerar t.o.m 30 år tills de väl har ett förhållande, vare sig det är kortvarigt eller inte. Vad du i din ålder bör koncentrera dig på det är dina egna mål och strävanden istället för att koncentrera dig på förhållanden - men inte vet jag vilka prioriteringar du har.

Vad gäller sex så är det samma sak där, många som kommer upp i 20-25 års åldern innan de förlorar oskulden eller engagerar i sexuella aktiviteter.

Det är INGET abnormalt med att inte ha ett förhållande när man är 13 år - men känner du att det finns en tjej som du tycker extra för - så visa det! Finns inget värre än att känna att man har sumpat chansen till att utveckla något till en vänskap och därefter till ett förhållande, antingen av vänskap eller kärlek.

Jag blir däremot något skeptisk över hur ett förhållande skulle utvecklas och hållas ihop i den åldern som du är. Mycket bygger på kemin mellan två personer. Ett förhållande kan leva på ingenting, där ingen av parterna tillför något och ändå håller det ihop som ett stålverk - medan andra relationer faller oavsett hur mycket tid och engagemang man lägger ned.

Du är 13 år - jag säger att du ska ge dig ut och fråga ut den där tjejen/killen som du kanske känner något extra för - om det nu inte går som du förväntat dig så har du åtminstone fått lite erfarenhet - och du kommer få gott mer av det med åren framöver!

Om jag vore du så skulle jag ändå glömt ideén om att ha en flickvän i din ålder ändå - vagt möjligt att det skulle kunna bli något seriöst - but hey.. let's do it for fun atleast!

Fotnot: Fråga inte om det i ett forum, gör som du känner för istället! Sedan med att vara blyg, det får man vara - men går allt an så hjälper båda åt till att övervinna de hinder som finns på plats. Sedan så är jag hemskt trött nu när jag skriver detta, så om det nu verkar något osammanhängande så får du be om en ny formulering på eftermiddagen. :)

Everywhere is within walking distance if you have the time.

zalimoon
Visningsbild
P 33 Hassela Hjälte 2 822 inlägg
0
Oroa dig inte, med största sannolikhet så kommer du att vara utan tjej under hela tonåren med. get use to it.

Om besvikelse hade en smak, då skulle den vara ICA cola

Existenz
Visningsbild
P 30 Hjälte 2 360 inlägg
0
I sexan måste man naturligtvis ha någon att göka med, annars är man inte lika cool som dom som smeker varandra i sandlådan.

Folkhjälte och människoson. Lever i sus och dus, kommer dö i hemska smärtor.

AnonymElefant
Visningsbild
F Dansant danstant 2 544 inlägg
0

Svar till Alex6501 [Gå till post]:
Va?


“I’m all outta my Bullshit Tolerance Juice, Uncle Fascist. So file those opinions under ‘shut the fuck up.’”


Forum » Livet » Kärlek & Relationer » Aldrig haft en tjej

Ansvariga ordningsvakter: RoadGunner

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons