[svar:Flugskiten:3145707]
Hej Flugskiten!
Jag är en kille på 17 år. Lyssna INTE på vad de andra säger. Du inbillar dig inte! Det är ett faktum. Hur vet jag detta? Jag lider av EXAKT samma problem som du. Jag började först upptäcka att jag luktade bajs när jag var 16 år gammal. Det var då när folk brukade säga att jag luktade bajs, jag trodde givetvis inte att de menade BOKSTAVLIGEN att jag luktade bajs men det var sant! Jag kände INGEN lukt alls själv. För bara några månader sedan så satt jag framför en fläkt och jag kunde känna min egen lukt och det var inte trevligt. Det var då jag insåg att jag verkligen luktade bajs. Jag är exakt lika hygienisk som du. Jag duschar varje morgon innan skolan, skrubbar rent min kropp överallt, sätter på deodorant och lite parfym. Trots detta så brukar min skitlukt komma fram efter sisådär en timme.
Mina föräldrar brukar inte känna av det och när jag umgås med mina kompisar efter skolan så brukar inte de känna någon lukt heller. IBLAND så händer det att de gör det men väldigt sällan. Jag tror att det har något med hur nervös/stressad och deprimerad man är. När jag går till skolan på dagarna så brukar jag oftast bli nervös när jag är tillsammans med folk. Jag är också ganska deprimerad eftersom jag känner mig värdelös. När jag är hemma eller när jag går ute på stan så brukar jag känna mig lugn och sansad och därför luktar jag inte.
Jag har gått med skitäckligt lukt en hel årskurs nu och jag har bara ett år kvar på gymnasiet sedan kan jag äntligen slippa förgifta folk med min stank. Jag vet helt seriöst inte hur jag kan klara av att gå ett år till på gymnasiet. Jag undviker folk så mycket som jag bara kan och jag håller mig helst på avstånd från folk när jag umgås med de. I klassrummen sitter jag längst bak och för det mesta brukar folk sitta bredvid mig och då får jag panik eftersom jag vill inte att folk ska ana en lukt. Speciellt inte när tjejer sitter bredvid mig. Seriöst... folk tror jag är en äcklig jävel som är ohygienisk men så är inte fallet. Idag så hörde jag faktiskt några prata om min stank bakom min rygg. Folk som jag aldrig ens snackat med!
Jag vägrar att acceptera detta! Jag har forskat kring detta i några veckor nu och jag har kommit fram till att det är en sorts... ja vad ska man kalla det... "gift" i kroppen som måste rensas typ. Avföring kan också sitta kvar inne i tarmarna som inte försvinner av sig själv. Jag har tagit reda på om det finns tabletter som får bort bajslukt. Givetvis fanns det! Jag hittade ett forum där folk hade exakt likadana problem och vissa blev botade faktiskt! Länken till detta forum kan du hitta längst ner i inlägget. I alla fall... det finns olika tabletter man kan ta. Det finns "Odor Cleansing" som säljes under namnet "Champex" i Europa. Försök hitta det i någon butik eller köp på nätet. Det är exakt samma produkt bara det att Odor Cleansing är 75 MG per tablett och Champex har 250 MG per tablett. Daglig dos är runt 500 MG. Alltså du borde ta 2 Champex tabletter om dagen direkt efter måltid eller ungefär 7 Odor Cleansing tabletter efter måltid.
Sök lite information om dessa produkter på nätet. Forska så mycket du kan om vår hemska förbannelse. Det är aldrig kul att folk tycker man luktar skit. Själv har jag inte provat dessa produkter eftersom
jag har inte fått tag på dem. Jag kan inte köpa på nätet så jag måste hitta i någon butik. Om du inte kan få tag i dessa produkter så finns det också "Cleansing Smart". Om du köper denna produkt så får du med 60 tabletter som skall tas 2 om dagen. Det är alltså en 30 dagars kur och rensar din kropp. Din andedräkt kommer inte lukta, bajslukten kommer försvinna och armhålorna kommer inte lukta eftersom den siktar inte BARA på att få bort bajslukt utan den rensar hela kroppen på dålig lukt. Får du inte heller tag i denna så kan du köpa "Pro M Internal Deoderizer". Det är likadan produkt som alla ovan bara att denna har 500 MG per tablett och 100 tabletter medföljer. Alltså du tar en tablett om dagen eftersom gränsen var på runt 500 - 600 MG intag om dagen. Räcker i hundra dagar alltså.
Det är så mycket jag kan hjälpa till. Jag hoppas att det kommer bota dig. Resultat kan förekomma redan efter första veckan då du blir stankfri men för vissa kan det ta upp till 1 månad innan man blir stankfri. Jag rekommenderar dig att prova några av dessa produkter i MINST 1 månad. Hjälper det inte så blir du tvungen att kontakta en läkare som specialiserar sig på detta område. Det första han/hon kommer säga är att han/hon inte känner någon dålig lukt och att man bara inbillar sig. Då ska du säga detta till denne: "Du kanske inte känner en lukt men när folk dagligen påpekar bajslukt och när man själv kan känna det ibland så inbillar man sig ingenting!" I alla fall... tag reda på information om dessa fyra produkter och försök få tag i det på något sätt. Snart är det ju sommarlov och då är det perfekt tid att börja processen att bli luktfri. Själv har jag en vecka att stå ut med i skolan innan jag ska börja leta efter dessa produkter. Jag lovar dig. JAG SKA KÄMPA FÖR ATT FÅ BORT MIN BAJSLUKT!
Sist av allt. Du är INTE ensam. Många har liknande problem. Läs denna tråd:
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=956100#iDu kommer märka att många kämpar mot detta. Som du kan se i tråden så har vissa blivit av med sin stank HELT OCH HÅLLET. Några få har inte lyckats men det kan bero på att de gör något fel. Jag har verkligen tilltro till dem produkterna. Jag ska lätt bli av med min bajslukt under sommaren. Ska använda tabletterna varje dag under sommaren och jag kommer äta hälsosamt och motionera och styrketräna mycket. Till sista året på gymnasiet så kanske jag lyckas få en flickvän till och med. LYCKA TILL MED ALLTING och låt inte någon säga att du luktar skit. Smäll de på käften! Det kanske låter lätt att säga det men gör det bara! Smäll en jävla fet höger rakt mot käken. Jag har hamnat i slagsmål många gånger p.g.a. min lukt och jag låter ingen säga sådant till mig. Om ditt offer kallar på vänner för att slå ner dig så kan jag inte säga något mer än att få ner så många du bara kan och spring när du har chansen.
Jag vet att det inte är lätt att leva med en odräglig stank! Varje gång jag sätter mig på en stol så smulas den sönder i bitar. Allting jag går förbi ruttnar och dör. Till och med 'stanken' hade sagt att jag luktar illa. Jag vet att detta blev ett långt inlägg men det var nödvändigt. Du kan besegra din lukt! Du kommer märka att ditt självförtroende blir bättre och folk kommer ha ett nöje att närma sig dig. Hej då!
Ingen status