Sorry för rubriken, försökte hålla den så kort som möjligt.
Länkarna till planen finns i spoilern
Visa spoiler
http://www.hobbex.se/produkter/radiostyrt/flyg/rtf-ready-to-fly/5956-mustang-p-51-rtf-ultra-micro.html
http://www.hobbex.se/produkter/radiostyrt/flyg/rtf-ready-to-fly/7027-j-3-cub-ultra-micro-rtf.html
http://www.hobbex.se/produkter/radiostyrt/flyg/rtf-ready-to-fly/7985-super-decathlon-bl-rtf.html
http://www.hobbex.se/produkter/radiostyrt/flyg/rtf-ready-to-fly/5900-super-cub-lp-act-bla-rtf.html
Jag har aldrig kört ett flygplan där rodern på planet rör på sig när den svänger. Jag har bara kört med "Differential Thrust planes".
Förklarande bild för er som inte fattar
Visa spoiler
Imorgon ska jag köpa ett flygplan från hobbex och jag vet inte vilken av dessa 4 jag ska köpa. De två första planen/länkarna är 4 kanals plan och de två sista är 3 kanalsplan. Jag är mycket erfaren med Differential Thrust planes och dom är mycket svåra att köra med 100% full kontroll (då vet ni mina skills).
Så vilket av dessa flygplan passar mig tycker ni? skiljer det mycket i styrningen mellan 3 och 4 kanals flygplan? (Jag vill kunna göra loops, rolls, dives och samtidigt kunna flyga rakt och stabilt och kunna glida lite i vinden) Ni kanske vet någon annan plan som passar mig bättre och billigare?
får inte kosta mer än 1600 och måste säljas i affär i göteborg eller i närheten
TACKSAM FÖR ALLa SVAR!!!
Ditt mama försenar en järtta