Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Köpa komplett eller i delar, speldator runt 7000kr

Skapad av Borttagen, 2010-08-30 00:27 i Hårdvara & Nätverk

1 055
5 inlägg
0 poäng
wictor
Visningsbild
Hjälte 112 inlägg
0
Sha!

Har lyckats spara ihop 7k nu så ska köpa en bra speldator. Om det går för den summan eller om man måste punga ut mer?

Skicka gärna länkar, PS på kundvagen eller vad vet jag?

Tack!

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

audio86hifi
Visningsbild
P 38 Kristianstad Hjälte 2 779 inlägg
0

Svar till wictor [Gå till post]:
Så länge du inte ska ha OS,mus,tangentbord,skärm mm till plus att du själv bygger datorn så ska 7000kr räcka rill en hyffsad speldator.

Du skulle kunna köra på denna som exempel och eventuellt lägga till denna prolle ist http://www.komplett.se/k/ki.aspx?sku=598343#reviews
eller nån annan utan att budgeten spricker.

Forum image

painted
Visningsbild
P Hjälte 1 456 inlägg
0


Ingen status

tchomaz
Visningsbild
Hjälte 2 088 inlägg
0

Svar till painted [Gå till post]:
maxar bc2?

dagens skämt

painted
Visningsbild
P Hjälte 1 456 inlägg
0

Svar till tchomaz [Gå till post]:
Jo det gör den x)

Ingen status


Forum » Datorer & IT » Hårdvara & Nätverk » Köpa komplett eller i delar, speldator runt 7000kr

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

1 utloggad

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons