Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Annons

Nybörjardamp för kemikunniga

Skapad av Borttagen, 2010-09-26 20:09 i Alkohol, tobak & droger

2 823
5 inlägg
0 poäng
Sex och blandat
HIV-sugen
Visningsbild
P 28 Göteborg Hjälte 96 inlägg
0
Eller hur det nu var...

På något sätt kom metylfenidathydroklorid in i bilden. Detta har under dagen, i ära av det älskade noradrenalinet och dopaminet, extraherats från tablettform till en, förhoppningsvis, något renare form. I all hast glömde jag givetvis att i samma veva omvandla skiten från salt till fribas så att det effektivt kan förångas, men i mitt tillstånd är det inte helt oförklarligt.

Så nu ska jag strax besöka skafferiet för att blöta ner, omvandla och sedan torka skiten igen, men det är det förhoppningsvis värt. Jag har höga förväntningar. Förväntningar som liksom alltid kommer krossas likt en pungkula i Våldtäktsman vs. Feminist. Men men, en upplevelse rikare.

I alla fall... Vad gör ni själva för experiment inom detta ämne? Jag såg nyss en tråd där unge felix-någonting gjorde rökbart koffein från kaffe. Resultatet såg ut som bajs. Grattis! :) Ni andra, vad gör ni?

Götebarn

Är reklamen ivägen? Logga in eller registrera dig så försvinner den!

DuckTales
Visningsbild
Hjälte Två adekvata inlägg
0
Svar till HIV-sugen [Gå till post]:
Fina saker det där, gör att man kan plugga grymt länge och fokuserat. Vad tänker du fribasa det med? Ammoniak är ju lättast, men lite sällsynt i handeln. Har dock sett det på Lidl!

Men vad jag har gjort?
En del, kan man väl säga, mest sitter jag på teoretiska kunskaper, men klart man kan koka ihop både det ena och det andra hemma om man får lust. Skulle vara rätt kul att framställa någon form av syntetisk cannabinoid, men det skjuter jag lite framför mig för nuvarande.

Once upon a time I was a man

HIV-sugen
Visningsbild
P 28 Göteborg Hjälte 96 inlägg
Trådskapare
0
Svar till felix_arneanka [Gå till post]:
Nybörjardamp som sagt, så du får ursäkta min bristfälliga kunskap inom ämnet, men vad menar du med fribasa med? Väl i fribasform använder jag en vaporizer... Och sedan, ehm.. Tittar jag på ångorna när dom stiger ut i luften :)

Och yeah, jag tänkte läsa ut en bok ikväll.

Götebarn

DuckTales
Visningsbild
Hjälte Två adekvata inlägg
0

Svar till HIV-sugen [Gå till post]:
Alltså, vad använder du för att omvandla till fribas?

Once upon a time I was a man


Forum » Samhälle & vetenskap » Alkohol, tobak & droger » Nybörjardamp för kemikunniga

Ansvariga ordningsvakter:

Användare som läser i den här tråden just nu

2 utloggade

Skriv ett nytt inlägg

Hej! Innan du skriver om ett potentiellt problem så vill vi påminna dig om att du faktiskt inte är ensam. Du är inte onormal och världen kommer inte att gå under, vi lovar! Så slappna av och gilla livet i några minuter - känns det fortfarande hemskt? Skriv gärna ner dina tankar och frågor, vi älskar att hjälpa just dig!

Den här tråden är äldre än Rojks drömtjej!

Det senaste inlägget i den här tråden skrevs för över tre månader sedan. Är du säker på att du vill återuppliva diskussionen? Har du något vettigt att tillföra eller passar din fråga i en ny tråd? Onödiga återupplivningar kommer att låsas så tänk efter en extra gång!

Hjälp

Det här är en hjälpruta

Här får du korta tips och förklaringar om forumet. Välj kapitel i rullningslisten här ovanför.

Rutan uppdateras automagiskt

När du använder funktioner i forumet så visas bra tips här.


Annons
Annons
Annons
Annons