På något sätt kom metylfenidathydroklorid in i bilden. Detta har under dagen, i ära av det älskade noradrenalinet och dopaminet, extraherats från tablettform till en, förhoppningsvis, något renare form. I all hast glömde jag givetvis att i samma veva omvandla skiten från salt till fribas så att det effektivt kan förångas, men i mitt tillstånd är det inte helt oförklarligt.
Så nu ska jag strax besöka skafferiet för att blöta ner, omvandla och sedan torka skiten igen, men det är det förhoppningsvis värt. Jag har höga förväntningar. Förväntningar som liksom alltid kommer krossas likt en pungkula i Våldtäktsman vs. Feminist. Men men, en upplevelse rikare.
I alla fall... Vad gör ni själva för experiment inom detta ämne? Jag såg nyss en tråd där unge felix-någonting gjorde rökbart koffein från kaffe. Resultatet såg ut som bajs. Grattis! :) Ni andra, vad gör ni?
Götebarn