Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Sex och Sinne

Huvudvärk vid onanering

Tja! Varenda gång jag onanerar så får jag ont i huvudet varför då? jag har provat dricka mycket vatten och sånt men det hjälper inte! Hur ska jag göra så att huvudvärken försvinner?

tack på förhand, =)

Visningsbild

Ellie svarar:

Om den är övergående alltså tillslut så släpper huvudvärken efter en tid så är det i de flesta fall ingen fara alls. Håller det däremot i sig så ska du söka vård. Det finns tips på mediciner du kan prata med din husläkare om att få utskrivet.

http://www.1177.se/Stockholm/Fraga-1177se/Fragor/Jag-far-huvudvark-vid-orgasm-Ar-det-farligt/

"Om den inte släpper rätt snart efter orgasmen bör man söka läkare. Det gäller främst då man får denna typ av mycket snabbt påkommande svår huvudvärk för första gången."

Annons