Hej!!
Jag har läst i princip alla inlägg om sex och sinne ni har, men en sak som jag tänker på har ni inte tagit upp. Det är var man kan ha sex.
Det finns ju inte direkt något rätt eller fel ställe, men man vill ju att det ska vara mysigt och bekvämt när man har sex.
Jag är oskuld (precis som min pojkvän) och man vill ju helst ha sex första gången i en säng.
Men frågan är i vilken säng. I min familj är det alltid minst en familjemedlem är hemma, och samma är det i min pojkväns familj. Vi är båda som sagt oskulder och vi känner att vi är redo att ha sex. Men, var?? Vi får ju aldrig vara ensamma...
Snälla svara snarast :)
Hälsningar Anna

Borttagen svarar:
Hej Anna det du beskriver är ett mycket vanligt problem.
Antingen har ni sex hemma hos någon av er och vågar ta risken med att bli påkomna av en familjemedlem eller så hittar ni något alternativ.
Det finns många möjligheter som hemma hos en vid vid en fest eller filmkväll eller något sådant. Nu till våren kommer även möjligheten till utomhussex. Det finns många ställen som är både bra och dåliga.
En personlig favorit för mig är tjockmattan i idrottshallar och samtidigt kan jag avråda bänkarna i omklädningsrummen de brukar oftast vara för smala, obekväma och knarriga.
Det viktiga är att ni väljer ett ställe där ni inte måste köra någon framtvingad och avancerad ställning. Det slutar oftast rätt dåligt om man inte haft sex förr.
En mycket bra plats när det är varmare ute är stora "korg-/slänggungor". Dessa är både rymliga och rätt bekväma. Men det jag kan rekommendera mest är att ni antingen vågar hemma även om någon är där eller väntar tills ni får tillfälle att vara ensamma.
Lycka till
Mvh
Knowhow