Som besökare på Hamsterpaj samtycker du till användandet av s.k. cookies för att förbättra din upplevelse hos oss. Jag förstår, ta bort denna ruta!
Sex och Sinne

Tycker inte att sex är skönt

Jag har haft sex ungefär 7gånger nu men det är alltid likadant.
Alltså, när jag har sex så tycker jag först att det gör ganska ont, men när killen har stött i mig 2-3gånger så blir det skönare men efter några minuter känns det bara, jobbigt.
Jag har fått en orgasm, tror jag det var i alla fall, men då lekte/pullade han bara med min klitoris.
Varför tycker jag inte att sex är så skönt?

Visningsbild

RebelRebel svarar:

Hej!
Du behöver inte vara orolig, många har liknande problem som det du beskriver. Sanningen är att det tar ett tag innan man lärt sig såpass mycket om sex för att det ska bli riktigt bra. Man måste liksom vänja sig, tror jag. Och det har nog också mycket att göra med att det är en ny grej som kan vara lite skrämmande, och man måste lära sig att slappna av och bli bekväm i situationen.

Jag tyckte också att det gjorde ont första tiden jag hade sex, men efterhand så försvann det. Anledningen till att du upplever det är antagligen att du spänner dig. Prova att ta det lite lugnare och se till att du är ordentligt upphetsad innan ni börjar.

Våga testa lite olika saker och olika ställningar så kanske det inte känns så jobbigt. Och bli inte orolig för att det är såhär nu, jag kan nästan lova dig att det kommer gå över snart.

Lycka tilL!

Annons